CNC Büküm

CNC Büküm

CNC Büküm Hizmeti

Çeşitli ölçülerde sac büküm hizmeti verilen Şafak Demir Çelik tesislerinde; CNC kontrolü sistemler sayesinde, en ince parçaların bile istenen sonuca ulaşmak esastır.

Sac büküm işlemi sırasında sacın deformasyonu en aza indirilir, kaliteli ve verimli hizmet üretilir. Teknolojik gelişmeler, en zor sac büküm işlerini bile hatasız ve en hızlı biçimde gerçekleştirme olanağı sunmaktadır. Sac büküm hizmeti sunulan iş alanları da; arasında makine ve yedek parça imalatından kabin imalatına; pano imalatından mutfak gereçleri üretimine kadar genişlemektedir.

CNC Bükme, malzemelerin bilgisayar kontrolü ile bükülmesine verilen isimdir. Hafif sanayiden, seri üretimli fabrikalara kadar neredeyse her alanda düz yüzeyli metaller kullanılmaktadır. Tabii ki modern çağda metallerin elle biçimlendirilmesi söz konusu olacak olan bir durum değildir. CNC makineleri ile harika ölçeklerde kesimler yapılabildiği gibi, bükme işlemini de iyi bir şekilde yapabilmektedir. Bakır sacdan 20 mm çeliğe kadar hemen hemen her metalin bükme işlemini yapabilmektedir.

Hafif ve orta düzeyde olan sanayi firmaları, İstanbul ve İkitelli bölgesinde faaliyet göstermektedirler. Farklı kapasite ve boyutlarda işlem yapabilmekte olan çok fazla sayıda firma bulunmaktadır. Fason imalat yapmaktadırlar. Makinenin edinmesi, bakımı ve işletme maliyet sebepleri ile bir üretim tesisinin parçası olmak yerine müessesenin esas unsurlarından olması daha doğru olan bir husustur. Ve hatta yalnızca CNC Bükme yapan firmaları dahi bulmak mümkündür.

CNC Bükme fiyatları elbette ki miktara bağlı olarak değişim göstermektedir. Fakat bunun yanı sıra materyalin kesiti ve boyutları önemli birer CNC Bükme fiyatlandırma etkeni olmaktadır. Tabii ki bükme yapılarak elde edilen şekil, makinenin konfigürasyonlarını değiştirmektedir. Programlama standartlarını belirleyeceğinden bu hususta CNC Bükme fiyat tanımlamasında doğrudan doğruya etkili olacaktır.

Günümüze baktığımızda sanayi üretiminde bütünü ile makineli üretim aşılmıştır. Bilgisayarlı üretim teknikleri kullanılmaya başlanmıştır. Fason üretiminden seri üretime kadar sektörün neredeyse her noktasında bilgisayarlı ürünler kullanılmaktadır. Üretim standartları mükemmel biçimde şekillenmektedir. Artık neredeyse el ile üretim yapılmamaktadır. En önemlisi de bilgisayar çağından evvel üretimi bir hayli zor olan metal materyaller, günümüzde bayağı derece uygun fiyatlar ile hızlı biçimde ortaya çıkarılabilmektedir.

CNC Bükme kolaylıklarından ve fiyatlarının aslında o kadar da yüksek olmamasından bahsetmiş olduk. İnsanlar için büyük avantajlar sunmaktadır. Bu sayede kullanım alanları da her geçen gün artış kaydetmektedir. Üretimler de kullanım alanlarının artışına paralellik göstererek artmaktadır.