DKP Sac

DKP Sac

DKP Sac,Levha haline getirilmiş olan metal, özellikle demir malzemedir. Kalın levhaların silindirler arasından geçirilmesi haddeleme elde edilmektedir. Sıcak olarak yapılmakta olan ilk haddelemeden sonra düzgün bir düzey elde edebilmek adına soğuk haddeleme yapılmaktadır. Değişik kalınlıklarda olan saclar, belirli olan standart ölçüler dahilinde kesilmektedir. Ayrıca şeritler halinde kesilmektedir. Bu işlem iki tane merdane yardımı ile yapılmaktadır.

Pek çok teknolojik uygulama sahası yanında sacların en önemli olan kullanım alanlarından biri de elektrik araçlarıdır. Elektrik motorlarının rotor, stator sargılarının çekirdeğini silisyumlu manyetik kayıpları minimuma indirmesi ve neticede de verimi arttırmasıdır.

Aynı zamanda demire katılan silis, demirin manyetik özelliklerinde zaman ile meydana gelebilecek değişiklikleri azaltmaktadır. Değişiklikleri azaltarak demiri daha kararlı bir hale getirmektedir. DKP Sac ürünlerinden imalat edilmekte olan ürünlerden bazıları şunlardır; çelik raf sistemleri, metal raf, depo rafı, klasör rafı gibi birden fazla raf sistem modelleri ve çeşitleri üretilmektedir.

Çelik olan raf sistemleri genel amaç olarak arşiv için kullanım göstermektedir. Çok fazla tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri fiyat olarak da çok ekonomik olan raf modeli olmasıdır. Bu tür raf sistemleri kolaylık ile monte edildiğinden ötürü alandan sökülerek başka bir alana da rahatlık ile monte edilebilmektedir. Kullanımı da devamlı olduğu için büyük avantajlar sağlamaktadır. Yedek parçasının kolaylık ile bulunma imkanı vardır. Eskiyen, paslanan raf veya profillerini yenisi ile değiştirme olanağı fazladır. DKP sacdan üretilmekte olan çelik raf sistemleri arşiv ve ortam hacimli ürünlerin yüklenmesinde kullanım göstermektedir.

DKP Sac’ ın kullananlara sağladığı avantajlardan, kolaylıklarından ve kullanım alanlarının fazlalık göstermesinden bahsettik. Bu gibi avantajlarının yanında daha da kullanım alanının genişleyeceğinden, insanların hayatlarına daha fazla kolaylık sağlayacağından hiçbir şüphemiz olmamaktadır. DKP Sac, avantajlarını sergilemeye, kullanım alanını arttırmaya devam edecek gibi bir izlenim vermektedir.