Makas Kesme

Makas Kesme

Makas Kesme Hizmeti

3 metre uzunluk 25mm kalınlık kesim tezgahımızla istenilen hassasiyette kesimlerinizi yapabilmekteyiz. Makas kesim, içinde bulunduğumuz zamanda, pek çok binada kullanılan ve çelik konstrüksiyonlarda yer almakta olan dikkate değer bir kesimdir. Yaygın kullanılan bir kesme yöntemidir. Çift bıçağa sahip olma özelliğinin varlığından dolayı çift taraf adı ile de anılmaktadır. Geçmişte manuel olarak çalışan makas kesimi, CNC teknolojisinin üretimde yerini almasına paralel olarak bilgisayarlı çalışma sistemine dahil olarak standart ve verimli bir ürünün oluşturulması adına başarılı bir grup olarak ortaya çıkmaktadır.

Makas kesim yönteminin temel kullanım alanını inşaatlar oluşturmaktadır. Çok katlı olan binalardan ve gökdelenlerden başlamak üzere müstakil olan evlerin inşasından fabrika inşaatlarına kadar pek çok farklı yapıda makas kesmenin kullanım gösterdiğini gözlemleyebilmekteyiz. Bunun ile birlikte genel anlamda profil demirin kullanıldığı neredeyse her yerde makas kesimi mevcuttur. Kalite ve dayanıklık anlamında başarılı plan ürünlerin ortaya çıkması sebebi ile tercih edilen makas kesim yöntemi tarım ve makine yapım sektörü tarafınca da azımsanmayacak derecede tercih edilmektedir.

Makas kesiminin kullanım alanının inşaat olduğundan bahsettik fakat bunun yanı sıra aynı zamanda; tarım sektöründe, makine yapımında, beyaz eşya, ısıtma, havalandırma, gemi üretimi, havacılık, otomotiv ve her türlü binek olan araçlarda, endüstriyel cihaz, mobilya sektörü gibi daha arttırabileceğimiz pek çok sektörde kullanılmaktadır. Bu da makas kesiminin ne kadar verim sağladığının bir göstergesi niteliğindedir. İnce sac kesiminde yüksek performans gösteren makas kesimi, düşük maliyetli, kullanım kolaylığı sağlayan ve eğitim, enerji tasarrufu ve genel olarak diğer kesim makinelerine göre sessiz çalışma sistemi ile avantajlıdır

Makas kesimi genel anlamda olarak incelediğimizde temel prensibi hepimizin evinde bulunan basit ev makasları ile genel olarak aynıdır. Makas kesiminde hareket halinde bulunan iki bıçak arasına koyulmuş olan parçaları kesmektedir. Bu sebeple işlem gerçekleştirilmiş olur. Kesme kapasitesi olarak incelendiğinde makas kesimleri standardın dışında istenen ürünün ortaya çıkmasını sağlayabilecek nitelikte değişkenliğe sahiplik göstermektedir. Makas kesiminde kesme boşluk ayarı, bıçak ayarı vesilesi ile ürünün hataya ihtimal vermeyecek şekilde hazırlanma şansına sahiptir .