Paslanmaz Sac

Paslanmaz Sac

Paslanmaz saclar, rahat bir şekilde şekil alabilme özellikleri ile bilinmektedirler. Aynı zamanda ısıya ve korozyona karşı da muhteşem bir dayanıklılık göstermektedirler. Bu kendisini önemli kılmakta olan özellikleri sayesince hem estetik kaygı taşıyan sektörlerde hem de su ile temas etmesi muhtemel olabilen noktalarda kullanılmaktadır. Özellikle de çekme ve bükme gibi özelliklerine sahip olmaları sebebi ile küçük mutfak aletlerinde ya da dekorasyon sektörlerinde tercih edilmektedirler. Ayrıca paslanmaz saclara bakır ilavesi de yapılabilmektedir. Bu işlem yapıldığında paslanmaz saclar hijyen gerektiren gıda ya da kimya alanında da kullanılabilir özelliktedirler. Ülkemizde Karaca tarafından üretilmekte olan paslanmaz saclar, dışarıya bağımlılığı minimuma indirmiştir. Aynı zamanda kalite baz alınarak üretilen 304, 304L, 316, 316L, 316Tİ, 321, 309, 309S, 310, 310S, 430, 201, 202 paslanmaz saclar ülkemizce en sık kullanımı olan paslanmaz saclardır. Bu sacların kalitesi ise son derece had safhadadır.

Paslanmaz sac ürünlerinin aynı zamanda mat ya da parlak şekillerde de üretimi gerçekleştirebilir. Bu ürünler genel anlamda iş yerleri ve plazalardaki dekoratif alanlarda çok sık kullanım görmektedir. Bunların yanı sıra asansör veya mutfak yapımında da parlak paslanmaz sac tercih edilmektedir. Kusursuzluk ile harmanlanmış bir pürüzsüzlük sağlayan bu ürünler vesilesi ile ayriyeten bir işlem masrafına girilmez. Aynı zamanda bu ürünler için boya da gerekmemektedir. Bu durumda büyük ölçüde maliyet düşümü gerçekleşmiş olur.

Paslanmaz saclar da çelik grubunun ürünüdür. Çok uzun yıllar korozyon dayanıklılığı göstermektedirler. Bu vesile ile su ile temasları olsa da sorun ortaya çıkarmazlar. Sebebi ise korozyon dayanımları yıllar geçse dahi korunmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda içerdiği karbon miktarı sayesinde ısıya dayanım gösterirler. Şekil alma özellikleri de buradan gelmektedir. Bunların yanı sıra dekoratif paslanmaz saclar bambaşka renkler ile de karşımıza çıkabilmektedir. Parlak mavi ve gri tonlar en sık tercih edilen paslanmaz sac renkleri arasındadır. Ülkemizde de paslanmaz sac ürünlerinde istenilen her renk ile üretim gerçekleştirebilmektedir. Özellikle stoklarda bulunuyor olan paslanmaz sac çeşitleri ve renkleri sayesinde acil gelen ihtiyaçlara da hızlı cevap vermektedir.