Levha Sac

Levha Sac

HRP Sıcak Asitlenmiş Levha Sac; Sıcak haddelenmiş rulo olan sacların HCL ( hidroklorik asit ) ile temizlenmiş şekildeki halidir. Temizleme hattında yüzeyi temizlenen saclar isteğe bağlı, tamamen istek doğrultusunda yağlanabilmektedir. Malzeme müşteri isteğine göre rulo veyahut boyu kesilmiş olarak satışa sunulur.

HPS Sıcak Levha Sac; Slab olarak da adlandırılıyor olan ve sıvı çeliğin sürekli olarak döküm yöntemi ile katılaştırılması sonucunda meydana gelen, dikdörtgen kesitine sahip yarı ürünün sıcak haddehanede sıcak bir şekilde haddelenmesi ile elde edilmektedir. Kalınğıkları 1, 50 – 20 , 00 mm aralığında değişim göstermektedir. Rulo veya sac şeklinde olan yassı çelikler yardımı ile 5,00 – 200, 00 mm aralığında kalınlığa sahiptir. 1000 – 3800 mm aralığında genişliğe sahip levha şeklindedir. Yassı birer çeliklerdir.

CRS Soğuk Levha Sac; asit yardımı ile yüzeyi komple temizlenen sıcak haddelenmiş rulo, daha ince kalınlığa getirilebilmek adına tersinir veyahut tandem hadde ( 4 – 5 ayaklı hadde ) den geçirilerek hedefleniyor olunan kalınlığa haddelenir. Fakat bu halde olan sac kırılgan ve sertlik göstermektedir. Saca form verilebilmesi için sürekli olarak tavlama veya yığın tavlama tesislerinde belirli olan sıcaklığa kadar ısıtılır ve soğutularak tavlanır. Tavlanmış olan sacın mekanik ve yüzey özelliklerini iyileştirmek amacı ile düşük orada ezme yapılır. Alınmış olan numunede gerekli testler yapılarak talep edilen özelliğe uygunluğu iyi bir şekilde kontrol edilir. Ezilen sac müşteriye rulo olarak ya da dilimlenerek boya kesilerek verilir.

Levha Sac hakkında bilgilendirmemizi yapıp çeşitlerine de değinmiş olduk. Levha Sac satın alırken merkeze almanız gereken şey milimetrik ifadelerdir. Analizi iyi yapıp gerekli olan Levha Sac çeşidini satın almak tam anlamı ile sizin elinizdedir. Özellikle bu tür ürünlerde kaliteye dikkat etmenizde yarar olacaktır. Çünkü hassaslık arz eden ürünler olduğu için kaliteden yoksun bir şekilde üretildikleri taktirde ürününüze erkence veda edebilirsiniz. Levha Sac satın almadan evvel iyi bir şekilde araştırma yapmanızda, anlamını iyi bir şekilde öğrenmenizde fayda olacaktır.